Akce 2006-1996

 

Předvánoční oběd

prosinec 2006
 

Tradiční předvánoční oběd v restauraci Století na Starém Městě.

Besídka v ACORUSu

prosinec 2006

Tradiční klubová předvánoční akce – předání dárků pro 12 dětí, které zůstávají s matkami v psychosociálním centru ACORUS.

Vánoční besídka

prosinec 2006

Na pozvání zařízení pro pomoc mentálně postiženým Modrý klíč jsme se setkaly s ostatními sponsory na vánoční besídce.

Adventní večer

prosinec 2006

Setkání klubu u Jany Orlíkové.

Adventní setkání na pozvání klubu Wien Belveder

prosinec 2006

(prezidentka Gertraud Pichler, Dora Vrdlovec, sekr.Sissy Lauringer) se členkami klubů Bratislava, Sopron, Budapest. Večerní setkání se všemi členkami vídeňského klubu. Zajímavý proslov pozvané novinářky prof. Barbary Coudenhove-Kalergi na téma „Was ist unser gemeinsames kulturelles Erbe“.

Výroční schůzka u Mníšku p. Brdy

říjen 2006

... s návštěvou místního zámku a přednáškou Jany Orlíkové o baroku v Čechách. Slavnostní atmosféra při večeři s povídáním dlouho do noci. Na závěr krásná procházka po okolních kopcích s návštěvou barokních objektů
Kulturně-vzdělávací projekt BAROKO – celoroční projekt klubu o architektuře, malířství, filosofii a umění zajištěný jednotlivými členkami klubu dle jejich profese či zájmů.
Úvodní přednáškou O baroku v Čechách zahájila celý cyklus Jana Orlíková.
Významnou postavu barokní doby, nizozemského myslitele a filozofa Benedicta Spinozu, nám přiblížila Jana Reneé Friesová.
Barokní kostel Sv. Jana pod skalou nám přiblížila na místě i pozdější přednáškou Zuzka.
Krásný pražský barokní Clam-Gallasův palác jsme poznaly při setkání s veřejností na tzv. skleničce v březnu 2007.
Součástí projektu byla i přednáška Dr. Marca Niubo na téma barokní hudba.

15. výročí SIC Brno

září 2006

Krásně připraveného 3denního programu se zúčasnilo na 50 členek SI klubů z Německa - Bamberg, z Rakouska - Wels, Wien - Belveder, Dánska - Hjorring, Švýcarska - Zürich, Slovenska - Bratislava, Žilina a z pražského klubu.

Setkání v Bratislavě

květen 2006

Přátelské setkání se slovenskými a českými kluby v rámci tenisového turnaje.

Setkání ve Vysokých Tatrách

říjen 2005

Třidenní setkání, které organizoval  košický klub, jako prezentaci svého velmi úspěšného letního tábora "Zlatníky" pro nadané děti z ekonomicky slabých rodin. Všechny zúčastněné kluby si vyměňovaly pracovní zkušenosti a diskutovaly o způsobu získávání finančních prostředků. Nechyběla ani procházka po okolí Popradu. Seznámily jsme se i s následky ničivé vichřice v Tatranském národním parku.

Setkání v Kroměříži

duben 2004

Z iniciativy pražského klubu došlo k prvnímu setkání SI klubů z ČR a Slovenska. Programem akce bylo porovnání a možnost přenositelnosti způsobů práce a fungování jednotlivých klubů. Diskutovalo se o rovných příležitostech, možnosti spolupráce mezi jednotlivými kluby a způsobech získávání finančních prostředků pro podporu dalších projektů. V setkáních se bude pokračovat, budou organizovány vždy některým z českých nebo slovenských klubů (viz setkání v Popradu 2005).
setkání v KroměřížiKroměříž

Výuka angličtiny

duben - červen 2005

Za finanční podpory SI byly uskutečněny kurzy anglického jazyka s rodilými mluvčími pro všechny členky našeho klubu.

Nový objekt pro Modrý Klíč

prosinec 2003

Pomáháme získáváním finančních prostředků na nový objekt - 3 chráněné byty, pomůcky a hračky.
Modrý klíčModrý klíč

Pomoc konzervatoři Jana Deyla po povodni

srpen 2002

Vybraná finanční částka - 1 200 000 Kč - byla použita pro nákup a opravu hudebních nástrojů poškozených povodní. Přispěly též kluby Soroptimist z celé Evropy. Slavnostní předání šeku se uskutečnilo při společné akci za hudební produkuce žáků konzervatoře Jana Deyla.
koncert při příležitosti předání šekutrubadůři při předání šekupředaný šek

Péče o seniory

květen 2002

Pro Dům seniorů v Ďáblicích bylo zakoupeno zvedací zařízení pro seniory za 93 000 Kč v rámci pomoci.

Autíčko na sluneční energii z Japonska

říjen 2000

Členky japonského Soroptimist klubu Takayama nám zaslaly skládačku autíčka na sluneční energii, které jsme předaly v základní škole v Praze 6, Nad Kajetánkou 134/9.
autíčka na solární pohonautíčka na solární pohon

Sklenička vína

každoroční akce

Je naší každoročně pořádanou akcí, na kterou zveme hosta z oblasti kultury. . Dalšími hosty byli již Jana Hlaváčová, Petr Kostka, Květa Fialová, Václav Postránecký, Václav Hudeček. Posledním hostem byl Miroslav Donutil.
Václav HudečekKvěta Fialová

Výstava kreseb týraných dětí

květen 2000

Obvodní úřad pro Prahu 4, Táborská 350 nám umožnil instalaci výstavy „Kresby týraných a zneužívaných dětí“ z Dětského krizového centra. Obrázky byly umístěny ve vstupní hale Úřadu, kudy procházejí občané vyřizovat svoje záležitosti. Chtěly jsme tímto upozornit na některé otřesné zážitky dětí v rodinách a seznámit s touto skutečností veřejnost.
výstava kreseb týraných dětívýstava kreseb týraných dětí

Profesní kontakty v Belgii

listopad 1998

Anna Lammers z klubu v Sint Truiden v Belgii připravila velmi zajímavý a úspěšný projekt spolupráce s ostatními belgickými kluby, který byl zaměřen na setkání zástupců vždy obdobné profese v Belgii a z jiného klubu z Evropy. Všem nám, které jsme se zúčastnily,dalo to setkání významné profesní informace, které bychom jiným způsobem nezískaly.
návštěva v Belgiibelgie

Pomoc při povodních na Moravě

prosinec 1996

Pro maximální cílené zajištění finanční pomoci na Moravě jsme k předání finančních prostředků vybraly rodinu se 3 dětmi v Citově. Obec Citov byla velmi poškozena při povodni, byly zde zaplaveny téměř všechny domy. Této rodině jsme zaplatily rekonstrukci části zaplaveného domu, zajistily jsme vybavení kuchyňské linky a koupily jsme automatickou pračku. Po roce jsme rodinu v Citově navštívily a zjistily jsme, že naše sebrané finanční prostředky jsou velmi účelně využity. I tuto pomoc jsme mohly zorganizovat díky finančnímu přispění sesterských klubů ze zahraničí.
povodně na Moravěpovodně na Moravě - rekonstrukce kuchyně