AKCE  2015

Setkání s členkami SI klubu Rugby, V. Británie

Květen 2015

Členky klubu Rugby z regionu Midland Arden navštívily v krásných květnových dnech Prahu a obdivovaly nejen     neporušenou  architekturu našeho hlavního města, ale mohly sledovat i velký církevní svátek NAVALIS na Vltavě. Společně jsme prošly Kampou a při večeři v útulné malostranské vinárně jsme si vyměnily nejen klubové, ale i osobní zkušenosti. Těšíme se na další setkání - Zuzana I. a Jana M.

 

Klubový výlet do Lednice

Květen 2015

Ve dnech 29.- 31.5.2015 jsme se vypravily na naše další, již tradiční putování po památkách UNESCO v ČR - tentokrát do Lednice. Během našeho víkendového pobytu jsme se pokochaly krásnou přírodou Lednicko-valtického areálu, navštívily jsme zámek s nádherným skleníkem, projely jsme se lodí po kanálu řeky Dyje až k Minaretu a Janovu hradu. A když jsme byly na jižní Moravě - tak večer nemohlo chybět posezení ve sklípku s ochutnávkou místního vína. V rámci sobotního posezení jsme se zabývaly i přípravu oslav výročí založení našeho klubu.

Bylo nás sice jen osm, ale památky, příroda, počasí i penzion  - vše na jedničku ! 

   

 

20. výročí SI klubu Praha

Říjen 2015 

3. října 2015 oslavil náš klub 20 let své činnosti. Byly jsme velmi potěšeny, že oslavu s námi prožívaly členky 20 soroptimistických klubů z 10 zemí. Na slavnostní večeři v hotelu Savoy se nás celkem sešlo celkem 95. Všem děkujeme za účast, dárky a vytvoření krásné slavnostní atmosféry.

Věříme, že si hosté užili také námi připraveného programu – možnosti slavnostního koncertu České filharmonie v Rudolfinu a procházky Prahou či návštěvy Národní galerie s naším doprovodem.

                               

 

Vánoce 2015   

Adventní čas pro nás není jen příležitost sejít se společně na adventním setkání - tentokrát to bylo v milém prostředí restaurace Černý orel - ale především udělat radost druhým. V našem případě to byla již tradiční příprava dárků pro dočasné obyvatele azylového domu ACORUS, především pro 12 dětí nejrůznějšího věku a samozřejmě jsme nezapomněly ani na jejich maminky. Dárky byly předány před Štědrým dnem, věříme, že radost z dárků přetrvá delší dobu.