AKCE  2018

25.- 27. května 2018

Letošního setkání GOVERNORS MEETING ve švýcarském Luzernu se za náš klub zúčastnila Eva Krchová. Sešlo se 51 delegátek s hlasovacím právem z Evropy, Afriky, Karibské oblasti a Středního Východu, dále delegátky se statusem "pozorovatel". Řešila se také pomoc malým klubům a těm s malou či žádnou aktivitou. Novinkou by byla možnost tzv. "Umbrelly". Dalšímu oživení SI činnosti by mohlo napomoci "virtuální členství". Přítomné též
zaujalo vystoupení delegátky z Izraele o podpoře palestinských klubů.

Celý program byl zajímavý, poučný a inspirující. Již teď se těšíme na setkání v dalším roce, které se bude konat v chorvatském Záhřebu.

Listopad 2018

V chladném listopadovém odpoledni jsme navštívily útulnou šperkařskou prodejnu v centru Prahy, jejíž majitelka řeckého původu, půvabná blondýnka s dlouhými vlasy, nám předvedla svou kolekci převážně z polodrahokamů. Neodolaly jsme a po vyzkoušení jsme si odnášely domů krásné kousky, které ozdobí nás a náš šatník.

Již teď se těšíme na další návštěvu u paní Zingopi.

 

 

22.listopadu 2018

Setkání s přáteli a příznivci našeho klubu se letos uskutečnilo v nově upravených prostorách divadla Komedie. Celý rok probíhaly vzpomínky a oslavy založení Československa. Nám se podařilo uvítat mezi sebou dvě známé herečky, ze Slovenska ZUZANU KRÓNEROVOU a z ČR EVU SALZMANNOVOU. Též spolu vystupují a z jejich odpovědí bylo možné vycítit krásný, přátelský vztah.

Přítomni byli zástupci instituce ACORUS, která obdrží výtěžek celé akce.

Velmi jsme ocenily příjezd členek ze spřátelených SI klubů z Brna, Bratislavy a Košic.

     

              


Prosinec 2018

Navázaly jsme na tradici v předvánoční době - dopřát si příjemné setkání s dobrou večeří. Stejné bylo i místo na Malé Straně v restauraci Pivo a Basilico. Nechyběla tombola s dárky. Vysoká účast většiny členek potvrdila radost setkávat se.Vánoční setkání v ACORUSU

I letos před vánočními svátky jsme nevynechaly možnost být ve spojení s dětmi a jejich maminkami v domě, kde našly dočasný domov. Připravily jsme dárečky pro malé i velké a při předávání pod stromeček jsme měly samy radost z toho, jaké bude jejich vánoční překvapení.