AKCE  2019

Vánoce  2019

Není nad tradiční setkávání během adventu, které může být trochu jiné. Ale proč nejít už na osvědčená místa a dopřát si dobré jídlo, milé malé dárky a uvolněné povídání. Zvítězila opět restaurace PIVO A BASILICO.

Ani setkání v azylovém domě ACORUS nemohlo letos chybět. Děti i maminky, které tam našly dočasný útulek, byly jiné než loni, ale radost z našich dárků, které jsme pro ně připravily, byla určitě stejná. Několik našich členek tradičně dárky včas přiveze a díky dokonalé vzájemné spolupráci jsme si jisté, že pod stromečkem si každý našel něco milého.

 

----------------------------------------------

Sklenička vína s Janou a Viktorem Preissovými

26. listopadu 2019

Na naši již 20. pravidelnou společenskou akci – setkání s veřejností – jsme pozvaly herecký pár manžele Preissovy. Místem setkání byl nově otevřený klub Archanděl v Praze 5, který naši hosté úplně zaplnili a hlavně se dobře bavili. Přítomny byly také zástupkyně azylového domu ACORUS, jemuž připadne finanční částka, vybraná při tomto setkání. Naše poděkování patří všem zúčastněným, jakož i klubu  Archanděl.

 

Sondrio 

27. - 30. 9. 2019

 Koncem září jsme navštívily SI klub v italském Sondriu. Cestě předcházelo setkání s členkou klubu v Sondriu, která pochází z Prahy a která také iniciovala uzavření přátelství mezi oběma kluby. Dostaly jsme tedy pozvání k návštěvě Sondria a pro cestu se rozhodlo celkem sedm členek klubu.

Program byl připraven do detailu a doprovod z italské strany byl výborný: na letišti v Bergamu nás očekával shuttle bus na 130 km vzdálenou cestu do Sondria, ubytování ve 4* hotelu bylo senzační a program na 3 dny doslova nabitý. Z programu:

- společný oběd po příletu, aperitiv na náměstí Garibaldi, večeře v pizzerii Vecchia Carbonera

- prohlídka Palazzo Pretoria (Stua – sídlo starosty), Sala dei Balli Palazzo Sertoli v místní bance, Muzea historie a umění Valtellinese (místní horská oblast)

- komentovaná prohlídka vinařství v 30 km vzdáleném Tenuta la Gatta spojená s gala večeří a slavnostním ceremoniálem s podpisem certifikátu o přátelství mezi kluby

- horská procházka ve Val Malenco zakončená pozdním obědem v horské restauraci Tartaglione

Klub v Sondriu si skutečně velmi považuje navázaného přátelství a kontaktů s naším klubem; rádi by vytvořili a spravovali společný projekt s klubem v Praze.  Velkou výhodou je znalost italštiny naší prezidentky Jany Benešové – při večerním setkání s italskými kluby ve vinařství Tenuta la Gatta plynně italsky pozdravila a představila pražský klub a jeho projekty, což bylo italskou stranou a samozřejmě i námi velmi oceněno – a také čeština Karolíny z klubu v Sondriu.

K výborné náladě přispělo také počasí, letní teploty v téměř vysokohorské poloze byly víc než příjemné a okolní třítisícovky s množstvím vinic v podhůří umocnily celkový dojem z tohoto po všech stránkách vydařeného výletu. Klubu v Sondriu patří náš velký dík.

 

 

 

Návštěva z Německa

11. 9. 2019

Členky mnoha SI německých klubů navštívily Prahu. Měly svůj vlastní program, ale přály si setkat se s členkami pražského SI klubu. Během večera ve zvláštní pražské sklepní restauraci poblíž Strahovského kláštera proběhla živá diskuse o dění v celosvětové organizaci Soroptimist. Hosté z Německa zvláště ocenily náš projekt "Ženy pomáhají ženám". Svoji podporu této myšlence vyjádřily finančním darem, který může být použit právě pro tento účel.

Velmi příjemného setkání se za náš klub zúčastnily Zuzana, Alice, Eliška, Jana Š., Beáta a Eva.

   

         

                                  

Česko-slovenské setkání SI klubů v Praze

31. 5. - 1. 6. 2019

Za krásného slunečného počasí se zúčastnily členky ze všech klubů: Brno, Bratislava, Košice, Žilina a samozřejmě Praha. Většina využila z naší nabídky neobvyklou jízdu historickou tramvají po Praze, další se prošly se zasvěcenou průvodkyní po Novém městě Pražském a pozornosti neunikla ani páteční návštěva divadla ABC. Na závěr jsme si užily společnou večeři v hotelu Olšanka. Tam jsme si vyslechly zprávy a chystané novinky o organizaci single klubů z posledního setkání Governors´ Meeting od prezidentky brněného klubu Jitky Kratochvílové a všechny jsme se shodly, že chceme pomáhat, těšit sebe i druhé a že další nadstandartní instituce nám nejsou třeba. Přitom nás dobrá nálada neopustila.

  

   

      

   

 

17. - 19. 5. 2019

Víkend v Třeboni

O předposledním květnovém víkendu jsme podnikly výlet do Třeboně. Počasí se vydařilo stejně jako program. Bydlely jsme v penzionu v jednom z nejstarších domů ve městě. Stačily jsme navštívit všechna významná místa tohoto historického města včetně zámku, Schwarzenberské hrobky, plavily jsme se lodí po rybníku Svět, navštívily pivovar, večer představení historických tanců přímo na zámku, ochutnávaly jsme rybí speciality v místních restauracích. 

11. 4. 2019

"Síla v jemnosti" - výstižný slogan, kterým pozvalo centrum ACORUS veřejnost do krásně zrestaurovaného společenského
domu NA MARJÁNCE v Praze 6, kde jsme mohli obdivovat přehlídku dovednosti, nápadů a výrobků mladých žen i s módní přehlídkou. Úpletové doplňky i ušité oblečení byly na místě ke koupi. Část finančního výtěžku byla ACORUSu věnována.

Jsme rády, že můžeme být součástí této činnosti a občas přispět této velmi užitečné instituci, která pomáhá ženám i jejich dětem ve velmi svízelných životních situacích. Za náš klub se večera zúčastnila J. Matějková.

     

 

 

23 . 3. 2019

Divadelní představení v Plzni  

SI klub v německém Würzburgu vyzval náš klub k návštěvě tanečního představení "Dům Bernardy Alby" v Plzni. Balet nastudovala s českým baletním souborem v Plzni Annsa Vita z Würzburgu. Návštěvníci ocenili současnost tanečního pojetí díla španělského básníka a dramatika Federico Garcia Lorcy.
Zvláště příjemné bylo setkání členek obou klubů. Za pražský klub se zúčastnily Zuzana Ilinčevová, Alice Červená a Eliška Kyselová.