Akce 2021

Pomoc postiženým po tornádu

Dne 21.6. 2021 nás všechny zasáhla zpráva o ničivém tornádu na Jižní Moravě. Rozhodly jsme se ihned  reagovat a vybrat finance pro pomoc konkrétním postiženým.   Oslovením starosty jedné z poničených obcí - Lužice - se podařilo vytipovat manžele Vlkovy, kterým z rodného domu zůstaly bohužel pouze základy a v současné době žijí v jednom pokoji u dcery,  jejíž dům byl však při tornádu také poničen.  Dne 7.11.2021 tři členky našeho klubu (Alice, Beata, Jana Š.) manžele Vlkovy navštívily, aby jim předaly finanční částku ve výši 58.800,- Kč jako malý příspěvek na obnovu bydlení.  Dojemné setkání naznačuje pár snímků při předávání darovací smlouvy. Držíme palce, ať brzy opět bydlí ve svém!

     

Sklenička vína

Listopad 2021

Přípravu na letošní tradiční klubovou akci „Sklenička vína“ doprovázely obavy, zda přijdou hosté v této koronavirové době. Ale samozřejmá účast našeho hlavního hosta, známé divadelní a filmové  herečky Ivy Janžurové,  nás všechny nadchla. Mnoho hostů z řad našich známých a přátel se dobře bavilo a všichni ocenili humor a bezprostřednost rytířky vína Ivy Janžurové. Výtěžek akce bude předán centru ACORUS na podporu jejich klientek, jak osobně ocenily představitelky ACORUSU. 

 

 

    

Výsadba stromů

Listopad 2021

Náš klub se rozhodl připojit se k plnění celoevropské výzvy „Zelená linie“ a přispět k zazelenění vrchu v parku Sacre Coeur v oblasti Prahy 5.  Zuzana I. a Jana Bur. dohodly se zahradnickým centrem Centrum výsadbu i následnou péči o „naše“ 2 hrušně. Nejen přítomné další 2 členky při výsadbě, ale my všechny budeme sledovat, jak se našim stromům v tomto krásném prostředí bude dařit.

  

 

Vánoce a ACORUS

prosinec 2021

Jako každoročně jsme mohly přispět k vánoční náladě dětem a maminkám, které našly přechodně svůj domov v chráněném domě společnosti Acorus. Věříme, že budou mít všichni radost, kterou jsme i my prožívaly při přípravě.

 

Adventní setkání klubu

Prosinec, měsíc světel, dárků a radostného očekávání. Tento rok bohužel bez vánočních stánků, ale očkovaní vakcínou se mohli sejít a aspoň do 22 hod. pobýt v oblíbené restauraci. Pro nás to bylo opět  Pivo Basilico s vyhlášenou italskou kuchyní.